Psychoterapie

Psychoterapie je příležitostí víc porozumět sám sobě.

O psychoterapii

Psychoterapie je příležitostí víc porozumět sám sobě. Délka psychoterapie je zpravidla od tří měsíců až po několik let. Krátkodobější setkávání, nebo jen jednorázová konzultace bude mít spíše podobu poradenství, případně krizové intervence. Dlouhodobost psychoterapie je dána tím, že některé traumatické zážitky a osobnostní vzorce, se vytvářely roky a jejich odkrytí, zpracování a transformace, vyžaduje čas a podporu terapeuta, kterou nelze předem naplánovat.

Psychoterapie je velmi individuálním, citlivým a osvobozujícím procesem, který má svá přísná pravidla – prioritou je bezpečí klienta.

Psychoterapeut je zde v roli jakéhosi průvodce, který člověka nesoudí, nekritizuje, ale spíše právě doprovází, poskytuje potřebnou podporu a vede klienta k hlubšímu porozumění sebe sama. Psychoterapie vychází ze základního předpokladu, že když člověk lépe rozumí sám sobě (proč dělá to, co dělá; co prožívá a jaké myšlenky ho vedou k takovému jednání ), tak si i lépe a tvořivěji najde cestu k vlastnímu řešení.

Individuální terapie

Proces průzkumu myšlenek, pocitů, vztahů a příčin v prostředí důvěry a bezpečí. Psychoterapeut podporuje hlubší porozumění sebe sama a otevírá cestu k tvořivému řešení potíží.

Párová terapie

Společné hledání cest k harmonii, rozumění a vzájemnému respektu ve vztahu. Bezpečný a intimní prostor pro odhalení a řešení příčin konfliktů a nahlédnutí na váš vztah z nových úhlů.

Skupinová terapie

Skupinová terapie pomocí dynamiky vzájemných vztahů a interakcí. Učte se od ostatních a nastavte si cestu ke spokojenějšímu a svobodnějšímu fungování ve svém životě.

Rodinná terapie

Společné krůčky ke zdravému rodinnému životu. Společně objevujeme cesty ke skutečnému porozumění a posilujeme vztahy pro vytvoření harmonického rodinného prostředí.

Vaše dotazy

Jak často psychoterapie probíhá?

Pro hlubší sebepoznání a trvalé pozitivní změny je potřeba intenzivní práce a pravidelná setkávání. Interval, ve kterém se psychoterapie odehrává, je obvykle 1x za 14 dní až 1x měsíčně. Rozsah bývá obvykle jedna hodina, někdy může být ale vhodnější i větší časová dotace 90 min, případně i 120 min.

Ani nejlepší psychoterapeut není vhodný pro všechny pacienty, v různých situacích a pro různé lidi se hodí různí terapeuti.

Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat?

Vestibulum ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Donec velit neq ac diam sit amet quam vehicula elementum sed sit amet dui.

Kontakt

Napište nám zprávu nebo si domluvte schůzku s některým z našich terapeutů, kteří se Vám rádi budou věnovat osobně.

Psychosomatické a terapeutické centrum

+420 606 664 934

Masarykova ulice 54

312 00 Plzeň - Doubravka

centrum@psychosomaterapeut.cz